Ремонт пилососа Samsung своїми руками

Для багатьох людей вихід з ладу пилососа стає вельми неприємним сюрпризом, оскільки вимагає додаткових незапланованих витрат. Далеко не кожен може собі дозволити ремонт в майстерні або сервісному центрі, тому намагається викрутитися власними силами. Не у кожного домашнього майстра вистачає знань, умінь і практичного досвіду, щоб поміняти мотор або виправити ту чи іншу несправність. В результаті ремонт пилососа Samsung ("Самсунг") своїми руками може мати сумнівні наслідки для побутової техніки. Щоб цього не сталося, потрібно ознайомитися з важливою інформацією, а саме як по черзі розбирати і збирати прилад, щоб потім не прийти в майстерню з набором окремих деталей. Для майстра процес розбирання та складання пилососа є досить простим і зрозумілим, а ось звичайній людині це може виявитися не під силу. Але якщо ви все ж серйозно налаштовані виконати ремонт пилососа "Самсунг" своїми руками, дізнайтеся про те, як діагностувати поломки і їх виправляти. Багато корисної інформації вдасться почерпнути з цієї статті.

Ремонт пилососа Samsung своїми руками-01

Ремонт пилососа Samsung: причини несправностей і діагностика

Для початку потрібно зрозуміти, в чому взагалі полягає ремонт пилососів "Самсунг". Ця побутова техніка складається з декількох деталей, які без особливих труднощів зможе поміняти практично будь-який новачок, незалежно від рівня його підготовки. Перш ніж ви почнете ремонт пилососа "Самсунг" своїми руками, потрібно провести діагностику запчастин. Від цього залежить, наскільки ефективними будуть проведені вами заходи, а також правильна робота побутового приладу. Причини виходу з ладу пилососа Samsung:

 1. Несправності в роботі мотора пилососа. Провести діагностику цієї деталі не так уже й важко, як може здатися на перший погляд. Спочатку потрібно звернути увагу на зайвий шум, тобто, чи не став ваш пилосос "Самсунг" працювати голосніше, ніж звичайно. Якщо відповідь позитивна, переконайтеся в тому, чи не засмічені шланг і щітка, а також обов'язково проведіть очищення фільтра і контейнера для сміття. Якщо після перевірки і очищення голосний шум не зменшується, найімовірніше потрібна заміна мотора в пилососі "Самсунг". Також ознакою неправильної роботи двигуна є запах гару. Зазвичай він з'являється внаслідок зношування підшипників, згоряння обмотки або якоря. В цьому випадку падає потужність всмоктування пилососа Samsung, а мотор працює з підвищеним іскрінням. Побачити це можна, якщо розібрати сам прилад і придивитися до щіток.
 2. Забита щітка або шланг. Щоб переконатися в цьому, потрібно спочатку від'єднати щітку від шланга і зрозуміти, наскільки сильно тягне пилосос без неї. Якщо всмоктування потужне, потрібно просто почистити щітку від забруднень. У тому випадку, коли справа не в щітці, слід від'єднати шланг від корпусу пилососа "Самсунг" і спробувати тягу на вході в прилад. Саме з такою проблемою найчастіше звертаються в майстерні споживачі, які хочуть віддати в ремонт пилосос Samsung. У шлангу можуть застрягати монети, ланцюжки і прикраси, волоські горіхи, великі ґудзики та деталі дитячих конструкторів або інших іграшок. Видаливши застряглі предмети, клаптики пилу або волосся з щітки або шланга, ви зможете і далі користуватися своїм пилососом "Самсунг".
 3. Забитий фільтр і погано пропускає контейнер для сміття. Діагностувати цю несправність нескладно. Досить зняти всі фільтри і поспостерігати за змінами в роботі пилососа Samsung. При появі тяги потрібно просто почистити фільтри та користуватися технікою. Зробити це нескладно, тим більше в Інтернеті є безліч корисних роликів на цю тему, де наочно показано, як зняти і почистити фільтр.
 4. Вихід з ладу симістора. Діагностика цієї несправності пилососа "Самсунг" для подальшого ремонту своїми руками також досить проста. Зазвичай до симісторів йдуть два дроти від розетки, а до нього два дроти на мотор. Таким чином, весь процес перевірки зводиться до того, щоб безпосередньо підключити мотор без самої деталі. Якщо мотор пилососа Samsung працює як треба, потрібно замінити симістор.
 5. Підсмоктування повітря з ущільнювальних прокладок. Будь-який домашній майстер напевно зможе виявити цю несправність без особливих зусиль і провести ремонт пилососа "Самсунг" своїми руками. Однак якщо поступає повітря з-під прокладки двигуна, доведеться розбирати корпус і перевіряти, наскільки щільно притиснута до свого посадкового місця передня частина двигуна. У тому випадку, якщо мотор не зафіксовано щільно, потрібно підкласти прокладку під задню частину. Завдяки такій нехитрій маніпуляції, не потрібно буде проводити серйозний ремонт пилососа Samsung своїми руками. Прокладка забезпечить щільне притискання передньої всмоктувальної частини до корпусу, тому техніка буде працювати справно.

Правильно проведена діагностика є запорукою успіху. Вам необов'язково буде потрібна заміна двигуна в пилососі "Самсунг", якщо прилад став погано працювати. Найчастіше причина криється в дрібницях, виправлення яких забезпечить тривалу експлуатацію техніки.

Чому не включається пилосос Samsung?

Ремонт пилососа Samsung своїми руками-02

Збираючись робити заміну мотора в пилососі Samsung або ремонтувати техніку своїми руками, важливо зважити всі за і проти, адекватно оцінивши свої сили. Звичайно, багато несправностей цілком реально усунути самостійно в домашніх умовах. Однак в деяких випадках одна необережність може призвести до більш серйозних несправностей, з якими доведеться розбиратися вже майстру. І тут марка пилососа не має вирішального значення. Отже, за включення двигуна відповідають такі деталі:

 • кнопка пуску. Вона часто виходить з ладу. Щоб її перевірити перед ремонтом пилососа Samsung, потрібно виконати наступні маніпуляції. Від кнопки пуску йдуть два дроти на симістор або на двигун. На них потрібно подати напругу з розетки, виключивши таким способом кнопку з ланцюга. Якщо двигун запуститься, значить вся справа в кнопці пуску, а при негативному результаті шукати проблему в іншому місці;
 • обрив обмотки мотора. Домашньому майстру визначити таку несправність для подальшого ремонту пилососа "Самсунг" своїми руками буде непросто, оскільки в даному випадку потрібно вміти користуватися мультиметром. Якщо ви володієте подібними навичками, труднощів не виникне;
 • вихід з ладу плати управління. Як уже зазначалося, для перевірки двигуна пилососа Samsung потрібно його підключити безпосередньо до мережі. Таким чином, ви перевіряєте не тільки мотор, але і симістор, тобто плату управління. Якщо двигун запуститься, значить плату потрібно міняти або проводити його ремонт. Багато хто для спрощення обходиться без симістора, підключаючи мотор безпосередньо до мережі, проте це рішення може мати серйозні наслідки. Для пилососа "Самсунг", так само як і для приладів інших виробників, важливо, щоб запуск двигуна відбувався плавно, без ривків. Саме за це відповідає плата управління, тому не варто її виключати з ланцюга;
 • обрив проводу в подовжувачі. Виявити подібну несправність в пилососі Samsung вкрай просто. Досить просто перевірити провід мультиметром від кнопки включення до вилки;
 • поганий контакт між клемами щітки і обмотки. Така несправність в пилососах "Самсунг" трапляється досить часто, однак вимагає певних навичок і вмінь. Не кожен зможе впоратися з несправністю в даному випадку, тому краще доручити ремонт приладу професіоналу.

Насправді перевірити, чому не включається пилосос Samsung, не складно. Якщо ви з'ясували причину поломки, постарайтеся адекватно оцінити, чи зможете ви її виправити своїми руками. Найчастіше впоратися самостійно цілком реально, але іноді без фахівців не обійтися.

Чи варто розбирати двигун пилососа "Самсунг"?

Ремонт пилососа Samsung своїми руками-03

Коли ламається пилосос, більшість споживачів хочуть заощадити на ремонті. Це бажання зрозуміле, оскільки не кожен може собі дозволити оплатити заміну двигуна в пилососі Samsung. У деяких випадках можна обійтися почисткой або заміною дрібних деталей, наприклад, підшипників. Вони обійдуться набагато дешевше, ніж цілий мотор, однак важливо врахувати певні моменти. Перш за все, потрібно знати, коли слід міняти підшипники:

 • зайве іскріння говорить про те, що заміна швидше за все не допоможе і таки потрібно купити новий двигун;
 • поява надмірного шуму – вказує, що пора міняти підшипники.

Якщо ви можете собі дозволити покупку нового двигуна замість старого, що вийшов з ладу, краще це зробити. В іншому випадку ви ризикуєте даремно витратити гроші на придбання підшипників, а також отримати не надто позитивні наслідки такої економії. У багатьох випадках ремонт пилососа Samsung своїми руками виправданий, адже не вимагає серйозних втручань. Головне бути уважним і дотримуватися техніки безпеки.

Товары в корзине на сумму:
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть